Taimitori – Plantförsäljning

Loviisan torilla lauantaina 25.5. ja 7.9. klo 10-13 – Lovisa torg lördag 25.5 och 7.9 kl. 10-13

Tule tekemään taimi- ja puutarhalöytöjä yhdistyksen myyjäisiin Loviisan torille! Taimien lisäksi tarjolla voi olla muitakin puutarhatuotteita kuten siemeniä, kukkasipuleita, ruukku- ja kesäkukkien taimia, itse valmistettuja käsitöitä, puutarhakoristeita, uusia tai käytettyjä puutarhatarvikkeita, työvälineitä, ruukkuja, puutarhalehtiä ja -kirjoja jne., mitä yhdistyksen jäsenten kätköistä löytyykään!  Yhdistyksen jäsenten omissa puutarhoissaan kasvattamat ensiluokkaiset taimet ovat sopeutuneet oloihimme ja lähtevät sen vuoksi hyvään kasvuun.

Toukokuussa myynnissä myös hyvin palanutta hevosenlantaa Liinaharjan tilalta 5 kg, 10 kg ja 30 kg säkeissä. Säkkitavaraa voit tilata halutessasi myös etukäteen ja noutaa taimitorilta, jolloin varmistat saatavuuden. Voit tilata myös isompia eriä Anna Mikonmäeltä anna.mikonmaki@gmail.com tai puh. 040-8258 109 . Tulethan tutustumaan!

Yhdistyksen jäsen: Tervetuloa myymään kasvattamiasi taimia, kasvien siemeniä ja muita puutarhaan liittyviä tuotteitasi, käsitöitäsi tai tarvikkeitasi taimitorille! Yhdistys tarjoaa toripaikan, sinun tarvitsee vain tulla tuotteinesi paikalle ja huolehtia niiden myynnistä. Ennakkoilmoittautuminen on suotavaa, mutta ei pakollista. Ennakkoilmoittautumisella voimme varmistaa tilan riittävyyden kaikille halukkaille. Ilmoittautumiset anneli.sjoholm@sulo.fi . Tervetuloa mukaan!

Kuvia / Foton 25.5.2024 (Jaana Vanne)

Kom och gör plant- och trädsgårdsfynd på föreningens basar på Lovisa torg! Vi har till försäljning förutom plantor också annat för trädgården såsom frön, blomsterlökar, plantor av krukväxter och sommarblommor, handarbeten, trädgårdsprylar, nya och använda trädgårdstillbehör, redskap, krukor, trädgårdstidningar och -böcker etc., allt som föreningsmedlemmarna hittat i sina gömmor! De förstklassiga plantorna som odlats i medlemmarnas egna trädgårdar har anpassat sig väl till våra förhållanden och börjar därför växa bra.

Till försäljning i maj finns också välbrunnen hästgödsel från Liinaharja gård i säckar som innehåller 5 kg, 10 kg och 30 kg. För att säkert få produkten, kan säckar också beställas i förväg och avhämta dem på planttorget. Även större mängder kan beställas av Anna Mikonmäki anna.mikonmaki@gmail.com eller tel.. 040-8258 109 .

Kom med och ta dig en titt!

Föreningens medlem: Välkommen och sälja dina egna plantor, frön och andra till trädgård relaterade produkter, handarbeten och tillbehör på planttorget! Föreningen står för torgplatsen, du behöver bara komma på plats med dina produkter och sälja dem. Vi rekommenderar att du anmäler dig på förhand men det är inte obligatoriskt. Genom att du anmäler dig på förhand kan vi försäkra att vi har tillräckligt plats för alla som vill komma och sälja. Inmälningar anneli.sjoholm@sulo.fi . Välkomna med!

Nya Östis 30.4.2024